Duben 2014

Duben 2014

2. dubna 2014 v 20:44 Život v klubu
19.4.2014 - oslava narození hříběte Foxy
Odpoledne po dostizích jsme se přemístili do Petrovic do klubovny , abychom oslavili trochu nečekané narození hříběte- Ivčina Foxy má kobylku. Krásnou , trochu stydlivou, ale nádhernou !
Igor pojal oslavu jako trdičně velkoryse. Menu bylo luxusní a bylo toho tolik , že bysme nakrmili celou romskou osadu !!!


Bohužel já osobně jsem se musel držet. To víte hlídám si figuru .... ha ....blbost (už vidím vaše posměšný výrazy) ! :-)
Taky jsme se bohužel oficiálně dozvěděli, že Mirek odchází do nové práce. Nikdo z toho určitě nemá radost, ale co už....takovej je život !
Určitě nám všem bude chybět ranní "hudrování" na klubovně. Ty nervy , když sedláte koně a Mirek stojí za Vašima zádama a věc, kterou už jste dělali 1000x určitě zvořete ! :-)
Jo a ještě jsem si na poslední chvíli stačil vybrat dárek. Ten poukaz na vyjížďku s Tebou jsem vychytrale neodevzdal, takže si to můžeme někdy zopakovat. Co se mě týče - s Tebou KDYKOLIV !!!!
Ať se Ti tam daří !!!!!!!!
Tvůj klub !

19.4.2014 - dostihy v Brně
Zdravím Vás po dlouhé době u reportu. Tento víkend byl trochu nabitej událostma. Po obědě jsem se skoro všichni sešli na brněnském závodišti. A proč ? Protože jsme si nechtěli nechat ujít dostihovou premiéru naší Koridy s Verčou.
Obě holky přijely do Brna poctivě připravený na křest ohněm. Byly to dostihy neregistrovaných , takže takový předkrm před oficiálním programem. Když jsme se podívali do programu, vypadalo to spíš jakooficiální dostih, protože jeli i profíci, takže dobrá společnost na první start. Holky vůbec neudělaly ostudu ... ale víc si přečtěte v rubrice DOSTIHY .....


12.4.2014 - pravidelný report ze soboty

Zdravím všechny. Čekali byste asi pár nových informací , ale bohužel. Nemohl jsem v sobotu přijet a přidat svou ruku k dílu. Mnozí členové klubu to s jistotou přivítali velmi pozitivně ! Ale nebojte, tento víkend si mě OPRAVDU užijete .... :-)
A hlavně nezaponout na tuto sobotu !
Brno - dostihy - Verča + Korida !!!!!!!

No a komu by se moc stýskalo po Jirkovi, tak ukládám skromné foto ....
Propáníčka , dal jsem tam starší fotku ... tak tady je novější ...........................

8.4.2014
BOMBA !!! (pro moraváky : BOŇBA)
Pro mě osobně naprosto nečekaná zpráva. Když jsem dostal večer SMS zprávu , myslel jsem si , že autorky to přehnaly s práškama ....
No, ale po ranním informačním kolečku se to potvrdilo.

FOXY má hříbátko !

Je to zdravá, vitální a naprosto pohodová kobylka.
Přejme jim hodně zdraví a spokojený život.
Ale jestli znáte majitele , tak je Vám jasné, že hezký a spokojený život budou mít určitě !Pyšná maminka Foxy

5.4.2014
Pravidelný reporting ze soboty.
Tak je zase sobota a nástup na "značkách". Po nezbytné ranní kávě jsme se s elánem jali pracovati.
Chopili jsme se našich oblíbených nástrojů :
VIDLE :
středověký nástroj, který se již staletí nezměnil, nepodlehl tlakům vynálezců a zachoval si svůj tvar i funkčnost. Pohon: lidský
LOPATA:
Popis podobný jako u vidlí, jen tvar je trochu odlišný. Zatímco u vidlí se střídá pravidelně kov-mezera-kov-mezera-kov (to v případě vidlí tzv.trojek, při variantě "vidle devítky" se přiměřeně zvyšuje počet částí kov i mezera.)
Na rozdíl od vidlí, lopata vynechává část "mezera". (pro ty s menší představivostí je to kus plechu na klacku).
Pohon: lidský
KOLEČKA:
V podstatě zase středověká pomůcka. Jen tento malý zázrak prošel za staletí vývojem a již není na jeho výrobu užito dřevo a loukotě, ale je použito kovu a plastů.
Pohon: bohužel ZASE lidský.
Tady vidíte , co se týče mechanizace, držíme se světem krok a vyhledáváme nové trendy.
Však taky sledujeme veškeré novinky na trhu a nebráníme se ani novým technologiím (např.: nanovlákno,kevlar - používa se i v NASA !)
No a konečně se dostávám k jádru věci......... prostě jsme vykydali hnůj !!!!

No a po práci to nejdůležitější - odměna - jelo se ven.
Venku to bylo fajn !
:-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4.4.2014
Dnes má Bob narozeniny ...

Tak všechno nejlepší a hooooodně zdraví !


pro majitelku ještě krátký překlad :
Herr kůň BOB má das ist narozeniny , tak hir vse gutte und grooooose zdraví !
(omlouvám se za svou vídeňštinu, že není perfektní - jen jednou jsem Vídní projížděl cestou na dovolenou)
Díky za pochopení ... :-)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2.4.2014
Vážení přátelé jezdeckého sportu , nezapomeňte své koně připravit na letní sezónu ....